• Вы находитесь здесь:

  • Главная
  • Мероприятия

Заняття на тему "Здоров*я та професія"

/Files/images/SAM_1382.JPG

Организатор : Волинець Г.В., практичний психолог та Забудько О.М., соціальний педагог


Дата начала: 21.02


Дата окончания: 21.02


Время начала: 14:15


Время окончания: 15:00


Место проведения мероприятия: Красилівський НВК


Описание :

У рамках години психолога та соціального педагога в Красилівському НВК для учнів 9 класу було проведено заняття на тему «Здоров’я та професія».

Метою заняття було ознайомлення учнів з особливостями здоров’я для вибору професії.

Безумовно, вибір професії правильний, коли робота дає задоволення, відповідає здібностям, психічним особливостям та інтересам людини. Але слід пам’ятати, що обрана професія має відповідати також стану здоров’я людини, інакше робота може спричинити захворювання або загострення вже наявного захворювання. На сьогодні інтенсифікація праці, недостатність руху, нераціональне харчування, хімізація виробництва й побуту не сприяють здоровому способу життя.

Відомо, що багато сучасних учнів мають легкі або важкі порушення стану здоров’я, які необхідно враховувати, обираючи рід занять.

Необхідно враховувати, наприклад, що люди, які працюють із великим нервовим напруженням ( лікарі, педагоги, працівники сфери обслуговування та ін.), зазнають ризику набуття професійних захворювань, пов’язаних із психосоматичними розладами (неврози, хвороби серця, нервове виснаження, виразки).

Дев’ятикласники спробували з’ясувати, як стан здоров’я впливає на вибір професії та висловлювали припущення, з якою хворобою і ким можна працювати. Потім учні детально ознайомилися з переліком професійно виробничих протипоказань (бронхіальна асма, сколіоз (без значного порушення статики і функцій), плоскостопість різко виражена, артеріальна гіпертонія).

Наступним етапом у реалізації завдань заняття було виконання практичної частини - анкети здоров’я. У ході цієї роботи дев’ятикласники давали відповіді на ряд запитань, висловлюючи думку про стан власного здоров’я.

Як відомо, мозок людини складається із двох півкуль: лівої та правої. Встановлено, що ліва півкуля здатна опрацьовувати мовну (вербальну) інформацію, а права – образну (невербальну).

Одні люди мають переважно розвинену ліву півкулю, інші – праву, а в третіх обидві півкулі працюють гармонійно. Відповідно, лівопівкульні люди легко сприймають словесну інформацію й у них розвинені здібності до гуманітарних наук, літератури, поезії тощо. У правопівкульних – переважає чуттєве сприйняття. Серед них – талановиті художники, музиканти, композитори.

Учням був запропонований тест «Права чи ліва півкуля?» Виконуючи це завдання, учні визначали, до якого типу півкуль людини вони належать.

Впевнені, що такі заняття розширюють інформаційне поле школярів, сприятимуть врахуванню ними стану власного здоров’я при виборі майбутньої професії.

Волинець Г.В., практичний психолог Забудько О.М., соціальний педагог